Basınçlı Hat Kaçak Dedektörü | PLLD

Özellikle ülkemizde yoğun olarak kullanılan basınçlı tip ürün hatlarında ( dalgıç pompa’lı ) PLLD sistemi ( basınçlı hat elektronik kaçak dedektör ) oldukça yüksek hassasiyette kaçakları yakalamada %100 başarılıdır. Tora Petrol olarak Türkiye de yaklaşık 600 istasyonda PLLD sistemi montajı yapmış olup, takmış olduğu sistemleri on-line olarak takip ederek olası alarm durumlarında istasyonlara en hızlı şekilde hizmet verebilmekteyiz.

PLLD  (Pressure Line Leak Detection) hat kaçak algılama sistemi ile bir akaryakıt istasyonundaki tesisatlarda  oluşabilecek muhtemel sızıntı ve kaçaklar hızlı ve yüksek hassasiyette tespit edilerek,   çevresel emniyet ve maddi kayıpları önlemek anlamında oldukça erken tespit yapabilmektedir.

Bir saat içerisinde oluşabilecek 0,38 Litreden daha büyük bir kaçağı ( neredeyse teneke  içecek kutuları kadar ) dahi algılayabilen sistemler , kaçak tespiti sonrası hattan satışı durdurarak kaçağın etkilerini minimize etmektedir. Tespit edilen her olumsuz durum için sistem kontrol panelinde ilgili alarm oluşarak, kullanıcı görsel ve işitsel olarak uyarılmaktadır. İstenilmesi durumunda on-line alarm takibi ile Teknik ekibimiz tarafından oluşan tüm alarmlar anlık olarak alınmakta ve istasyonlara teknik destek sağlanabilmektedir.

PLLD sensörü Dalgıç Pompa kaçak dedektörü portuna takılarak Veeder Root kontrol paneli ile irtibatlanır, Eğer mevcutta Veeder Root tank otomasyon sisteminiz var ise ilave bir kontrol paneli gerekmeyecektir.

Ayrıca PLLD sayesinde SIR İstatiksel Envater Kontrolü çalışmalarında EN 17020 sertifikalı çözümler için önemli araçlardan biridir. Akaryakıt stok yönetimi için EPA onaylı Insite 360 SIR hizmeti ile akaryakıt istasyonlarınızda sızdırmazlık kontrolü yapma imkanınız olur.

  • Swiftcheck mekanik hat kaçak dedektörü bağlantı noktasına doğrudan bağlanır.
  • Kırım-döküm gerek olmaz.
  • Kurulum için pompa, imar vb gerek yoktur.
  • Mevcut sisteminize uyarlanabilir.
  • Kolay kurulum ve düşük bakım maliyetleri ile  tasarruf sağlarsınız
  • Otomatik, hassas 0,1 gph test seçeneği
  • ABD ve E.P.A standartlarında sertifikalı